Siatkówka - Informacje ogólne

Sekcja piłki siatkowej dziewcząt w naszym klubie powstała w roku 2006. Na początku w zajęciach brało udział ok. 15 osób. W treningach uczestniczyły głównie uczennice pierwszej klasy o rozszerzonej ilości godzin wychowania fizycznego z PG Drzonków. W roku 2007 po raz pierwszy część dziewcząt pojechała na obóz sportowy do Lubniewic. W tym samym czasie drużyna została zgłoszona do oficjalnych rozgrywek w LZPS  (kategoria młodziczki). Sezon 2007/2008 był pierwszy i do tego bardzo trudny. Ponieważ trzeba było sie dostosować do reguł panujących w profesjonalnym sporcie dla zawodniczek i trenera Roberta Jankowskiego. Nasz klub reprezentowały:
Justyna Marcinkowska
Agnieszka Kułaj
Katarzyna Andrasiak
Anna Adamczyk
Paulina Bilibuch
Alicja Buryń
Agnieszka Czarna
Karolina Klinowska
Natalia Ławniczak
Klaudia Nowicka
Marlena Rechul
Marta Schydło
Anna Sipa
Sandra Sobolewska
Niestety nasz zespół płacił tzw. "frycowe" przegrywając wszystkie mecze.
    Od początku roku 2008 zajęcia treningowe zaczęły się odbywać również dla dziewcząt ze szkół podstawowych w Starym Kisielinie, Drzonkowie i Ochli.  Gdzie uczęszczało ok. 40 dziewcząt!!!

W wakacje po raz drugi odbył się obóz w Lubniewicach, na który pojechały zawodniczki z roczników 1993-1995. Były to młodziczki i kadetki UKS-u na sezon 2008/2009. Od października te dwa zespoły występują w rozgrywkach prowadzonych przez Lubuski Związek Piłki Siatkowej. Dodatkowo w Drzonkowie odbywają się zajęcia treningowe dla dziewcząt z roczników 1998-1996. Dziewcząt poświęcajacych swój czas na pracę treningową jest ok. 50!!! Podnoszą swoje umiejętności i się rozwijają w dyscyplinie, który trenują. Wszystkie zajęcia prowadzą: Paweł Słomiński i RobertJankowski.

Coopyright (c) 2008 UKS Świt Drzonkow Design by specto